פרשוב (מזרחי) שולמית
שנת לידה: תרצ"ח 1938
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזבה:
שנת פטירה:
מקום קבורה:
פרשוב אלימלך
 
פרשוב זיסל נעמי
תמונה חסרה
מזרחי (משראקי) שלום
 
דמארי מזרחי (נגר) קומש יונה
    פרשוב גדעון   פרשוב (מזרחי) שולמית    
ילדי האישיות המוצגת:   כהן (פרשוב) עדי
שולה פרשוב (משמאל) מנהלת בית הספר "יסוד המעלה" בטקס פתיחת בית הספר, .1980. מימין ראש העיר עו"ד חנניה גיבשטיין
מבנה בית הספר "יסוד המעלה"
שולה פרשוב מנהלת בית הספר "יסוד המעלה"
שולה פרשוב ובית ספרה בטקס קבלת פרס חינוך מידי נשיא המדינה יצחק נבון, 1988
שולה פרשוב לקראת פרישתה מניהול בית הספר, שנות התשעים (למאה ה-20)
ביקור ראש העיר עו"ד חנניה גיבשטיין (מימין) וזרובבל חביב (שני מימין) בבית הספר "יסוד המעלה" במלאות 100 שנים לראשון לציון (בית הספר נקרא ע"ש "ועד חברי יסוד המעלה" שהכריזו על הקמת ראשון לציון)
 
ממכתבו של זרובבל חביב אל הנהלת בית הספר "יסוד המעלה" בניהולה של שולמית פרשוב:
"אל הנהלת ביה"ס "יסוד המעלה", מוריו ותלמידיו. אין מילים בפי אשר יכילו את כל התודה, ההערכה ושביעות הרצון שלי בתמורה על החוברת שלכם. [...] אכן הצלחתם לדובב מראות ותעודות, קטעי דברים היסטוריים וקטעי שאיפות והגשמה, פעולות והוכחות שכולם יחד מציגים לראוה את חלום שיבת ציון שהוגשם בייסורים ובהתמכרות שאין דומה להם אצל שום אומה ולשון. תחזקנה ידי העושים מגדול ועד קטן [...] שלכם בכל שלהבת הראשונים ז. חביב"
 
 

שולמית פרשוב נולדה בנחלת יהודה. עד כיתה ד' למדה במקום. בהמשך, עברה לכפר הנוער שפיה, שם למדה במחזור הראשון שאפשר לתלמידיו גם שתי שנות לימודים תיכוניים. השתתפה שם בתזמורת כלי המיתר של בית הספר בנגינה על גיטרה.
בוגרת סמינר גבעת השלושה במגמת גננות. בשל המצב המשפחתי הקשה, לימודיה שם התאפשרו בעזרתו של ישראל ישעיהו (מאוחר יותר יושב ראש הכנסת). בהתאם להסדר הכספי, עבדה בתקופת הלימודים במעבדת הסמינר ועם סיום לימודיה - שנה אחת בקיבוץ רמת דוד. לאחר מכן חזרה, יחד עם בעלה, לראשון לציון. עבדה כאן שנה אחת כמורה בבית ספר לילדים עם פיגור שהיה מסונף אז לבית ספר "רמז" בשיכון המזרח (מאוחר יותר היה לבית ספר לחינוך מיוחד במושבה - בית ספר "בלקינד") והמשיכה, במשך שבע שנים, בבית ספר "ברנר" בנחלת יהודה. משנסגר בית הספר, עברה יחד עם כל הצוות לבית ספר "קפלן" בנחלת ב' שבו פיתחה את לימודי הטבע. חמש שנים מאוחר יותר הייתה לסגנית המנהלת (רחל חן) בבית ספר "יפה נוף" בראשון לציון ועם הקמת בית ספר "יסוד המעלה", ובמשך חמש עשרה שנה, ניהלה אותו. שמו של בית הספר נקבע ביוזמתה לציון שמו של "ועד חלוצי יסוד המעלה" - הוועד שהכריז על ייסודה של ראשון לציון. בבית הספר הוקדש, בסיוע העירייה, קיר שלם לתיעוד הקמתה של המושבה.
בית הספר בניהולה זכה פעמיים לפרס מטעם "ארץ ישראל יפה" ומשרד החינוך בשל הטיפוח המיוחד שלו. את הפרסים קיבלה מידיהם של הנשיאים יצחק נבון וחיים הרצוג.
לאחר הפרישה, למדה תולדות האמנות בבית ספר "שיר ארט" בראשון לציון.