פורטר יצחק
שנת לידה: תרל"ח 1878
מקום לידה: רוסיה, ניקולאיב
שנת עלייה: תרנ"א 1891
שנת הגעה למושבה: תרע"ב 1912
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: מנצח, כנר
שנת עזיבה:
שנת פטירה: תש"ה 1945
 
פורטר משה
 
    פורטר פאני פנינה   פורטר יצחק    
ילדי האישיות המוצגת:   פורטר דוד
המצבה על קברו של המנצח יצחק פורטר
המצבה על קברו של משה פורטר
משפחת פורטר
משפחת פורטר. משה פורטר, יושב במרכז

יצחק פורטר נולד בניקולייב, רוסיה. כילד, צעיר היטיב לנגן בכינור והוזמן לנגן בארמונו של מושל המחוז. למד מוזיקה וניגן בכלים שונים.
בשנת התרנ"א, 1891, עלה לארץ עם הוריו ואחיו. המשפחה התיישבה בגולן, בחלק הסורי שבעבר הירדן המזרחי. בהמשך, עברו לצפת ומאוחר יותר - לתל-אביב.
יצחק פורטר הצעיר, שהתפרסם בארץ ככנר מוכשר, הוזמן לנגן בארצות השכנות ואף לנצח על תזמורות והיה אורח קבוע על במות קונצרטים בביירות, באלכסנדריה ובקהיר.
בשנת התרע"ב, 1912, נקרא על ידי פקיד הברון אוסוביצקי לנצח על ה"אורקסטרה" בראשון לציון. במשך שלוש שנות כהונתו במקום, דאג לפיתוחה של התזמורת ולרכישת כלי נגינה ואף נתן ידו לסיוע לצורכי ציבור נוספים. עם התזמורת הופיע בחגיגות שנערכו מדי שנה בחול המועד פסח במושבה רחובות, חגיגות שבהן השתתפו בני נוער רבים מכל הארץ. בראשון לציון ניגן עם תזמורתו בחגיגות שהתקיימו בבית העם וברחבת בית הכנסת, בקבלות פנים לשליטים ולאורחים רמי מעלה ולכבוד אנשי הצבא האנזקים (גדודי אוסטרליה וניו זילנד) ששחררו את מושבות הדרום מידי התורכים. בזכותו, כתב דוד תדהר, "נעשתה ראשון לציון כעין מרכז מוזיקלי למחנות הצבא שבדרום הארץ". כמו כן, השתתף עם תזמורתו בכינוס הראשון של ה"מכבי" שנערך אחרי כיבוש ירושלים על ידי האנגלים.
את שנותיו המאוחרות עשה בתל-אביב, שם עסק בהוראת מוזיקה, בנגינה, בעיבוד יצירות לתזמורת ולכלים שונים ובכתיבת תווים להפקת יצירות עבור הצגות תאטרון והופעות בלט. את המוזיקה להצגת "בלשצאר", שחיבר יוסף אחרון, עיבד להפקה בתזמורת.