רוזנר רודולף רפאל
שנת לידה: תרנ"ט 1899
מקום לידה: גרמניה, שטארגרד
שנת עלייה: תרצ"ג 1933
שנת הגעה למושבה: תרצ"ג 1933
מקום מגורים במושבה: גן הרצל
עיסוק: רופא
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשכ"ו 1966
השתייכות לקבוצות
יעקובובסקי ראובן רודולף
 
יעקובובסקי (ריכלבסקי) רגינה
רוזנר פנחס פאול
 
רוזנר אלזה
    רוזנר (יעקובובסקי) לאוני ליבה   רוזנר רודולף רפאל    
ילדי האישיות המוצגת:   רונן (רוזנר) רוני גדעון

ד"ר רפאל רודולף רוזנר נולד בשטארגד, גרמניה. בעת לימודיו באוניברסיטה כשראה שיש אנטישמיות, הצטרף לאגודת סטודנטים ציוניים וגמלה החלטה בליבו לעזוב את גרמניה. סיים את לימודיו ברפואה והתמחה בכירורגיה ובפסיכיאטריה, היה לרופא ממשלתי בבית חולים בגרמניה. בשלב מסוים עזב את גרמניה ונדד בין מכסיקו לברזיל על אניית משא. עם שובו ממסעותיו ובהמלצת חבר בירושלים השתלם בנוירולוגיה. לאחר מכן, פתח קליניקה בעיר הולדתו שטארגד (היום בפולין) עבד בצמוד עם המשטרה המקומית. כאשר הנאצים עלו לשלטון רצו לתת לו תנאים מיוחדים אך הוא סרב.
בשנת התרצ"ב, 1932, נסע עם רעייתו וספורטאי ה"מכביה" לתחרויות המכביה הראשונה. הם חזרו לגרמניה ועשו תעמולה בחוג מכריהם לעלות לארץ ישראל. בשנת התרצ"ג, 1933 עלו לארץ יחד עם חמיו ראובן יעקובובסקי לתל אביב. לאחר מכן רכשו במשותף עם עולים מגרמניה אחרים את השטחים של "גן הרצל" ובנו שם את ביתם. תחילה עבד בחקלאות ובערבים היה עובד בקליניקה שפתח בבית כרופא.
היה חבר "הגנה" והצטרף לאצ"ל בין הראשונים. בדרכו לפעולה מטעם האצ"ל נעצר על ידי הבריטים ונלקח למעצר במשטרת יפו. משם הועבר למשטרת לטרון ובעזרת קשרים שוחרר.
בתקופת מלחמת השחרור עבד כרופא במ.ד.א (מגן דוד אדום) וביצע ניתוחים עם רופאים אחרים בבית קנר.
בשנת 1950 החל לעבוד בבית החולים בפסיכיאטרי בבאר יעקב, היה מנהל מחלקה והרצה בקורסים לאחיות פסיכיאטריות. כעבור מספר שנים עזב את בית החולים ויסד את "השרות הפסיכיאטרי לבתי הסוהר", שם עבד עד יציאתו לגמלאות. היה חבר בוועדת השחרורים של שרות בתי הסוהר במשך שנים.
כשפרש לגמלאות המשיך לעבוד בהתנדבות כיועץ מיוחד לנציב שירות בתי הסוהר. היה חבר ב"רוטרי" ראשון לציון.