לסט אוריאל
שנת לידה: תרצ"ו 1936
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
שנת פטירה: תשע"ח 2017
פינקלשטיין שוהם יצחק יוז'י
 
פינקלשטיין שוהם (קרויטורו) אסתרינה יטי
לסט משה פרידריך
 
לסט (טינטנער) חנה
    לסט (פינקלשטיין) אורה   לסט אוריאל    
ילדי האישיות המוצגת:   לסט יורם    לסט גלעד    לסט דרור    זיק (לסט) נורית
אוריאל לסט (צד שמאל שורה שנייה מלמעלה, ראשון משמאל) בוגר המחזור 1950
מאחורי בית העם, הכנות לבניית צריף הצופים, 1953
איסוף עצים לבניית צריף הצופים. בתמונה אורי לסט וחברו חיים קנר
אורי לסט (ראשון משמאל) וחבריו בחזית צריף הצופים
שביל הגישה אל צריף הצופים
אורי וחבריו מקימי צריף הצופים, 1953
אורי לסט (למטה שני מימין) עם חברים בכיתה י"א בגימנסיה הריאלית, התשי"ג, 1953
ספר בעריכתו של אוריאל לסט

אוריאל לסט נולד בראשון לציון. למד בבית הספר העממי (חביב) ובגימנסיה הריאלית במושבה. מוסמך האוניברסיטה העברית בירושלים בפסיכולוגיה קלינית ובעל תואר שלישי מאוניברסיטה זו. את לימודי פוסט דוקטורט בתחום התפתחות הילד עשה באוניברסיטת קליפורניה שבלוס אנג'לס.
בנעוריו, הקים עם חברים את שבט הצופים במושבה ואת צריפו במתחם שמאחורי בית העם. חדור אידיאולוגיית הגשמה, עשה את שירותו הצבאי בנח"ל והתיישב בקיבוץ גונן שבגליל. בשנים 1964-1962 כיהן כמזכיר הקיבוץ.
בשנת 1964, עבר עם משפחתו לירושלים, בשנים 1976-1969, אסיסטנט ומדריך בחוג לפסיכולוגיה ובבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית. במקביל פסיכולוג קליני בבית החולים הפסיכיאטרי "איתנים" ופסיכולוג חינוכי בשירות הפסיכולוגי העירוני בירושלים. בד בבד, עוסק בהקמה, בתאום, בארגון ובהדרכה של שירותים פסיכולוגיים חינוכיים באזור ירושלים (בת שמש, מעוז ציון, מועצה אזורית מטה יהודה).
בשנים 2001-1978, הקים וניהל את התחנה לטיפול בילד ובמשפחה בירושלים מערב, תחנה שמסונפת למרכז לבריאות הנפש "איתנים" והיה לפסיכולוג ראשי של המרכז (מרפאות ובית חולים).
החל משנת 1977, עבד באוניברסיטה העברית, מרצה, מרצה בכיר ופרופסור חבר. בשנים 1997-1978 הוא מכהן כראש המגמה לפסיכולוגיה חינוכית ופסיכולוגיה קלינית של הילד בבית הספר לחינוך של האוניברסיטה העברית בירושלים עד צאתו לגמלאות כפרופסור אמריטוס.