שניפר צבי
שנת לידה: תרמ"ה 1885
שנת עלייה: תרס"ח 1908
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: מורה, חקלאי
שנת עזיבה: תרפ"ו 1925
לאן עזב:
שנת פטירה: תשל"ה 1974
מקום קבורה: ישראל, נהלל
השתייכות לקבוצות
תמרלין ישעיהו
 
תמרלין חנה
שניפר נתן
 
שניפר (גלזר) חסיה
    שניפר (תמרלין) צפורה   שניפר צבי    
ילדי האישיות המוצגת:   זמל (שניפר) צלה    שניפר פנינה    גובר (שניפר) מירה
צבי שניפר (שני משמאל) בקבוצת "הירקנים" בבן שמן
 
כשחלה צבי שניפר בקדחת, שהה כחצי שנה במלונם של חיים ברוך ורעייתו ביפו והללו האכילוהו כל אותה תקופה וחיים ברוך אמר לו :" אני בטוח כי כשתבריא תשלם לי שכרי."
 
 

צבי שניפר נולד בפולין. בהיותו בן 4 עברה משפחתו לקוידנוב, שם למד ב"חדר" ובהמשך בבית מדרש. בנוסף למד רוסית וחשבון אצל מורה פרטי וכן הרחיב את השכלתו באמצעות קריאת ספרים וכך ספג חינוך כללי וסוציאליסטי. עם עלייתו ארצה בשנת תרס"ח, 1908 היה אמור ללמוד הוראה בסמינר למורים מיסודה של "אגודת עזרה" בירושלים, אולם עם הגעתו קרע את הניירות ובחר לעסוק בעבודה חקלאית עברית במושבות. תחילה עבד בפרדס ברחובות, בהמשך כשומר בכפר סבא. בשנת תרס"ט, 1909 החל לעבוד ביישור הקרקע לבניית שכונת "אחוזת בית" בתל אביב, ובשנת תר"ע, 1910עבר עם אחיו שמעון ובנות זוגם לחווה החקלאית "בן שמן" כחברים בקבוצת "ירקנים"
בהמשך, בשנת תרע"ג, 1913, היה צבי ממקימי נחלת יהודה, שם היה חקלאי וכן שימש כחזן בבית הכנסת. (התפקיד שקבל עליו צבי כחזן, הסיר ממנו את איום גירוש מנחלת יהודה על ידי התורכים). בשנת תרפ"ו, 1926, עזב צבי את נחלת יהודה כיוון שרצה לעסוק בחקלאות אינטנסיבית יותר. תחילה עבר לתל עדשים ושנה מאוחר יותר התיישב בנהלל.