רגבי (רוגובסקי) מאיר
שנת לידה: תרע"ז 1917
מקום לידה: לבנון, ביירות
שנת עלייה: תרצ"ד 1934
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשס"ט 2009
מקום קבורה: ישראל, ירושלים
לנדמן שמואל
 
לנדמן אוגוסטה
תמונה חסרה
רגבי (רוגובסקי) מרדכי
 
רגבי (הירשפלד רוגובסקי) חנה
    רגבי (לנדמן) רות   רגבי (רוגובסקי) מאיר    
ילדי האישיות המוצגת:   בן אבות (רגבי) רוחמה    שפריר (רגבי) אלישבע

פרופ' מאיר רגבי (רוגובסקי) נולד בבירות. למד שם בבית ספר תיכון ובאוניברסיטה האמריקאית. בשנת התרצ"ד, 1934, הגיע לארץ ולמד באוניברסיטה העברית בירושלים. מוסמך האוניברסיטה בביוכימייה וביולוגיה. בתקופת לימודיו, פעיל ב"הגנה" ונוטר במשטרת היישובים העבריים. עם סיום הלימודים, הצטרף ל"אגודת מוסמכי כימיה וביולוגיה" של האוניברסיטה ויחד עם חבריו ייצרו חומרים שאיפשרו לקבל יבולים של תפוחי אדמה בתקופה של מחסור.
בשנת התש"ב, 1942 בתקופת מלחמת העולם השנייה התנדב לצבא בריטי ושירת ארבע שנים במצרים ובאיטליה. עם השחרור, קיבל משרת מרצה בכימייה, פיזיקה ותורת הקרקע בבית הספר "כדורי". בשנת התש"ט, 1949, התגייס לחיל המדע (חמ"ד) של צה"ל.
בשנת 1957, קיבל תואר דוקטור והחל להדריך סטודנטים. תרגם ועיבד לעברית את ספר הלימוד "עולם הכימיה". במשך שנים, עסק בהוראה בבתי ספר. בטכניון עסק בטיהור מי שפכים, בפיקוחו של פרופסור ברויר, והמשיך בכך גם במשרד הבריאות בירושלים. במשך שנים ועד לפרישתו, מרצה באוניברסיטה העברית.
כיהן תקופה ארוכה בוועדה למעורבות חברתית, בוועדת הצדקה ובאגודת "מבקשי דרך" וזכויות האזרח. חבר בוועדת הביקורת של חמד"ת (חופש, מדע, דת ותרבות). יחד עם קבוצת חברים פנה ל"שכנינו הפלשתינים" בבקשה לפתוח בדו שיח כדי להגיע לחיי שכנות טובה.
"על פעילותו למען היישוב בארץ, על פעילותו האקדמית בירושלים, על פעילותו הקהילתית והחברתית ועל פעילותו למען חופש מדע, דת ותרבות ודו שיח עם שכנינו" הוענק לו בשנת תשס"ו, 2006, עיטור "יקיר ירושלים".