כדר (פרוור) נעמי
שנת לידה: תש"ט 1949
מקום לידה: ארה"ב, ניו יורק
שנת עלייה:
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזבה:
שנת פטירה: תש"ס 2010
מקום קבורה: ארה"ב, ניו יורק
כדר יוסף
 
כדר (חיון) עמליה
פרוור עקיבא
 
פרוור לולה
    כדר אברהם   כדר (פרוור) נעמי    
ילדי האישיות המוצגת:   כדר מאיה    כדר נדב    כדר עינת

ד"ר נעמי כדר, בת לניצולי שואה, נולדה בניו יורק. למדה בבית ספר כללי ובבית ספר ליידיש. בת 12, החלה ללמד יידיש ובהמשך, פתחה בני יורק שני בתי ספר להוראת יידיש במטרה לשמר את השפה ואת סיפרותה. למדה בקולג' ועם סיום לימודיה עלתה לארץ. למדה באוניברסיטה העברית וקיבלה תעודת הוראה. עבדה כמורה לאנגלית בבתי ספר תיכוניים וביניהם - בגימנסיה הריאלית בראשון לציון וכן גם בתוכניות מיוחדות לתלמידים בעלי לקויות למידה. בשל תפיסתה החינוכית הייחודית התמנתה למפקחת על מורים צעירים שלימדו על פי תוכניות הלימוד שבהן הייתה מעורבת.
משחזרה לארה"ב, למדה לימודי דוקטורט באוניברסיטת קולומביה. עבודת המחקר שלה עסקה בשילוב התרבות היידית בתרבות האמריקאית כפי שהדבר השתקף בעיתוני ילדים ביידיש בארה"ב בין השנים 1950-1917. לימדה את השפה היידית ואת תרבותה באוניברסיטת קולומביה, בסמינר התיאולוגי היהודי ובתוכניות הקיץ של Columbia University/YIVO ושל אונברסיטת תל אביב שבה נמנתה עם המורות הבכירות שהתוו את דרכה של התוכנית.
בשנותיה האחרונות, במקביל למאבקה במחלת הסרטן, המשיכה ללמד ולעסוק בחקר היידיש ובהוראתה. יזמה, הובילה ופיתחה תוכנית פדגוגית חדשה ללימוד אנגלית ברשת Brain POP EEL. אחרי מותה, להנצחת זיכרה, הוקמה התוכנית "חותם נעמי" - תוכנית הכשרה של בוגרי אוניברסיטאות. בארץ, ארגון "חותם" אמור לאגד את כל הפעילות תחת השם Teach Israel First הכשרת המורים נעשית על ידי בית ברל.