מלמן יוסי
שנת לידה: תש"י 1950
מקום לידה: פולין
שנת עלייה: תשי"ז 1957
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה:
מקום קבורה:
רוזנצוויג שמואל
 
רוזנצוויג (אלוני) גלילה
 
    מלמן (רוזנצוויג) בלהה בילי   מלמן יוסי    
מספריו

יוסי מלמן נולד בפולין, עלה לישראל בשנת התשי"ז 1957. בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים בהיסטוריה ועמית קרן מחקר של אוניברסיטת הארוורד.
בצעירותו השתייך לתנועת השומר הצעיר.
בצה"ל שירת בסיירת שקד עבר קורס מ"כים חי"ר (חיל רגלים), קורס סיור וקורס חובשים. עם תום המסלול השתתף באימונים ופעילות מבצעית במסגרת הסיירת בפיקוד הדרום, בגזרת סיני, תעלת סואץ, ירדן, לבנון וברצועת עזה‏.
לאחר שירותו הצבאי החל את הקריירה העיתונאית שלו, בגלי צה"ל, משם עבר לשמש ככתב ושדר רדיו במחלקת החדשות וענייני היום של קול ישראל. סיקר בעיתון הארץ ענייני צבא, טרור, ויחסי חוץ. שימש כתב מדיני וכתב לענייני מפלגות של העיתון "דבר". בבריטניה.
זכה בפרסים בינלאומיים על תחקירים בנושאי טרור וריגול. כמו כן, פרסם תשעה ספרים בענייני דיפלומטיה חשאית במזרח התיכון, טרור, ריגול ויחסי החוץ של ישראל עם ארצות הברית ועם ירדן, בהם "מרגלים לא מושלמים", שהיה ברשימת רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס" במשך 15 שבועות, וכן "המרגלים" שנכתב עם איתן הבר. בין ספריו נכלל גם הספר "הישראלים החדשים", שהוא מעין סקירה כללית ואישית מאוד על תולדותיה של החברה הישראלית. ארבעה מספריו נכתבו בשיתוף עם העיתונאי דן רביב מרשת CBS. רוב הספרים תורגמו לשפות זרות.
ספרו, "הספינקס", עוסק בנשיא מחמוד אחמדינג'אד ותוכנית הגרעין של איראן. ספרו האחרון, "מלחמות הצללים: המוסד וקהילת המודיעין" הוא מחקר על כלל סוכנויות הביון של ישראל. ב-2011 חיבר את "אוטוביוגרפיה של ריצה", ספר המתאר את קורות חייו ומנסה לפענח את אהבתו לספורט אתגרי. לאורך השנים, רכש לעצמו שם הן בישראל והן בחו"ל, כמומחה בנושא השירותים החשאיים של ישראל.
בשנת 1991 עתר לבג"ץ לאפשר לו לפרסם את פרשת מרקוס קלינגברג, שפרסומה נאסר על ידי הצנזורה הצבאית, והצנזורה חזרה בה מהתנגדותה. לימים, בשנת 2006, העלה התיאטרון הקאמרי מחזה בשם "הבן הטוב" שכתב ביחד עם השחקן והבמאי רמי דנון, המתאר 80 דקות שבהן מתנהלת חקירתו של מדען, פרופ' הרמן – דמות השואבת השראה מזו של מרקוס קלינגברג – אשר הנושא המרכזי שבו הוא שאלת הנאמנות, ונבחנות בו צורות שונות של בגידה - במולדת, באישה, בבת, במדע ובאידאולוגיה.
הוא גם ספורטאי ורץ למרחקים ארוכים. השתתף מאז 1994 ב-32 תחרויות ריצת מרתון ובארבע תחרויות טריאתלון איש הברזל בישראל ובחו"ל, גם לאחר שעבר ב-2009 התקף לב וצנתור. מלמן הוא המייסד והיזם עד 2011 של "ישראמן" - תחרות איש הברזל בישראל.

מקורות לציוני דרך
ויקיפדיה