הימן ישראל
שנת לידה: תרע"ט 1919
מקום לידה: ארה"ב, דטרויט
שנת עלייה:
שנת הגעה למושבה: תר"צ 1930
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
שנת פטירה: תשע"א 2011
פרידינוב חנוך
 
פרידינוב (זרובינסקי) אסתר
הימן אליהו
 
הימן (אופנהיים) צפורה
    הימן (פרידינוב) לאה   הימן ישראל    
בת זוג נוספת הימן (גולדמן) חנה        
ילדי האישיות המוצגת:   הימן שמואל נעם    הימן אהוד    הימן אליהו אלי

ישראל הימן נולד בדטרויט ארצות הברית בשנת התר"צ, 1930 עלה לארץ ישראל עם משפחתו, אשר התיישבה בראשון לציון. למד בבית הספר העממי ("חביב") במושבה ובהמשך עבר ללמוד בגימנסיה "הרצליה" בתל אביב וסיים במחזור במגמה ריאלית-חקלאית.
את לימודי הרפואה עשה באוניברסיטה האמריקנית בביירות, ועם סיום לימודיו החל לעבוד במחלקת הילדים של בית חולים הדסה בתל אביב.
בשנת 1947 התנדב לשמש רופא ילדים במחנות העולים בנתניה, שם טיפל בין השאר בשארית הפליטה ובעולים מארצות ערב.
במלחמת העצמאות שירת כאחראי המחלקות הפנימיות בבתי חולים שדה, תחילה באזור כפר גלעדי ואחר כך בכפר בילו וסראפנד (כיום צריפין).
בשנת 1950 נתמנה יועץ לרפואת ילדים ביישובי העולים בנגב, וזאת במקביל לעבודתו בבית חולים הדסה, שם שימש מנהל מחלקת ילדים ג'. עם סגירת המחלקה נתמנה מנהל מרפאות החוץ של בית החולים, תפקיד אותו מילא עד פרישתו. במשך שנים רבות היה רופא הילדים הראשי של עירית תל אביב וניהל רפואית את התחנות לאם ולילד (טיפת חלב).
שימש כמזכיר המדעי של ההסתדרות הרפואית, היה יו"ר סניף תל אביב של איגוד רופאי הילדים. היה ממייסדי החברה הישראלית לרפואת ילדים קלינית (חיפ"ק) ושימש יושב ראש החברה בשתי קדנציות. פועלו זכה להערכה רבה והוא הוכתר "יקיר חיפ"ק" לשנת 1996. במקביל היה ממייסדי החברה הישראלית לרפואת ילדים אמבולטורית בישראל (חיפ"א) וממניחי יסודות הרפואה הציבורית.
במסגרת מינויו האקדמיים נתמנה פרופסור חבר בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, היה בין מייסדי הקתדרה ללימודי ההמשך ברפואת ילדים וריכז את החוג עם הקמתו.
במשך שנים היה בעל הפרקטיקה הפרטית הגדולה ביותר באזור המרכז והיה במקביל אחראי מחלקת הילודים של בית היולדות בבית חולים אסותא.
בין אותות ההוקרה שקיבל בחייו - חתן אות המופת לרופא 1992 מטעם האגודה לרפואה ומשפט בישראל, חתן פרס סולד לרפואה והיגיינה ציבורית לשנת 1995 ויקיר העיר תל אביב יפו בשנת 2004. בשנת 2010 זכה בתואר יקיר חיפ"א על פועלו למען רפואת הילדים הראשונית והאמבולטורית בישראל.