בסקינד נדב-עמינדב
שנת לידה: תרע"ה 1915
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשל"ה 1975
פינלט משה
 
פינלט דובה
בסקינד יעקב
 
בסקינד (צלליכין) רוחמה
    בסקינד (פינלט) טובה   בסקינד נדב-עמינדב    
בת זוג נוספת נימובסקי בסקינד דינה        
ילדי האישיות המוצגת:   בן יעקב (בסקינד) רוחמה    אולפינר (בסקינד) טלילה

נדב בסקינד נולד בראשון לציון. בגיל צעיר התייתם מאביו אשר נהרג בתאונת עבודה בעת חפירת באר במושבה, וזמן קצר לאחר מכן גם מאמו.
למד בבית הספר העממי ("חביב") במושבה ובמקוה ישראל. בתום לימודיו עבד כחקלאי.
בשנת התרצ"א, 1931, נקרא להתגייס ל"הגנה" ונמנה עם מקימי הארגון בראשון לציון. את הכשרתו לשימוש בנשק עבר במרתפי היקב, הופקד על הטיפול בנשק שהיה בידי האזרחים והיה אחראי על ה"סליקים".
בשנת 1936, עם פרוץ המאורעות, התנדב למשטרת היישובים, שירת כנוטר והיה למדריך מחוזי. בהמשך, קיבל דרגת סרג'נט והיה למפקד הנוטרים בראשון לציון. יחד עם המשטרה הבריטית, השתתף בפעולות עונשין נגד ערביי הסביבה אשר תקפו יישובים יהודיים באזור הדרום. כמפקד הנוטרים, ובהתאם להוראות ה"הגנה", הגיש עזרה ליישובים מותקפים, עסק בשמירה ובליווי מכוניות, השתתף בקניית נשק ובהעברתו לראשון לציון והדריך ואימן את אנשי ה"הגנה". שירותו זה נמשך עד להקמת המדינה.
בשנת התש"ח, 1948, התגייס לצה"ל והשתתף במלחמת העצמאות במסגרת חטיבת גבעתי.
לאחר שחרורו, החל לעבוד בעיריית ראשון לציון כאחראי על מחסן העירייה ומחסני הג"א. במקביל, ובהתנדבות, היה אחראי מטעם משרד הפנים על מתן אישורים לנשיאת נשק ולבדיקתו.
במסגרת פעילותו הציבורית, היה פעיל במשך שנים רבות בוועד למען החייל ובוועדת האימוץ של הגדודים המאומצים על ידי עיריית ראשון לציון והמועצה האזורית גן רווה.