מלחי (פורמן) מרים מירה
שנת לידה: תר"צ 1930
מקום לידה: ישראל, תל אביב
שנת הגעה למושבה: תרצ"ג 1933
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: רפתנית
שנת עזיבה: תש"ו 1946
לאן עזבה: ישראל, רמת דוד
שנת פטירה:
מקום קבורה:
זלצמן אלעזר
 
זלצמן אסתר
פורמן משה
 
פורמן (קפליוק) אהובה
    מלחי (זלצמן) ישראל זולץ   מלחי (פורמן) מרים מירה    
ילדי האישיות המוצגת:   זלצמן (מלחי) ניר    קורין איילון (מלחי) נורית    מלחי אלעזר אלי
מירה פורמן (למטה מימין) בבית הספר העממי (חביב), שנות השלושים (למאה ה-20)
מירה פורמן (עומדת שנייה מימין), גדנ"עית ב"הגנה", בקבוצת "בנות ה"הגנה", התש"ה, 1945

מירה מלחי נולדה בתל אביב עשרה ימים אחרי עליית הוריה לארץ. עד גיל שנתיים וחצי גדלה בקיבוץ רמת רחל ובשנת התרצ"ג, 1933, הגיעה עם משפחתה לראשון לציון. המשפחה התגוררה תחילה בשכונת שיבת ציון ובהמשך, בחצר זמסקי. בתקופת היותה בגן הילדים חייתה כשנה וחצי ב"פלוגת העבודה" של קיבוץ "עין הקורא" - קיבוץ ששכן בשולי המושבה והכשיר את חבריו לקראת העלייה לקיבוץ הקבע. (מאוחר יותר הקימו אנשי הפלוגה את קיבוץ שער הגולן). בשובה לראשון לציון למדה בבית הספר העממי (חביב) ונמנתה עם המחזור הראשון שתלמידיו המצטיינים - והיא ביניהם - זכו בסטיפנדיה (מלגה) בריטית להמשך הלימודים. את לימודיה התיכוניים החלה בגימנסיה הרצליה בתל אביב, במגמה חקלאית, והמשיכה בקיבוץ רמת דוד שאליו עברה בשנת התש"ו, 1946. בעלת תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת באר שבע. למדה במשך שנתיים משפטים אולם נאלצה להפסיק את הלימודים בשל מחלה.
בנעוריה במושבה הייתה גדנ"עית ב"הגנה", חברה ב"מכבי הצעיר" ובהמשך, בתנועת "הנוער העובד והלומד", תנועה שהתאימה יותר לאווירה הפועלית במשפחתה.
ברמת דוד השתייכה ל"קבוצת השרון". עסקה בגידול ירקות. בשל כך לא גויסה לצבא בתקופת מלחמת השחרור וזאת - כך אמרו - על פי הוראתו של בן גוריון לא לגייס נשים שעובדות בחקלאות ובכך מאפשרות המשך אספקת ירקות סדירה ליישוב. ניסיון שעשתה לברוח מהקיבוץ ולהתגייס לא צלח.
החל משת 1953, הייתה לחברה בקיבוץ חצרים. עבדה כרפתנית וכמרכזת הענף.