הראל (שלוסברג) יוסף
שנת לידה: תרפ"ה 1925
מקום לידה: אוקראינה, רובנו
שנת עלייה: תרפ"ה 1925
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשע"א 2011
מקום קבורה: ישראל, רמת השרון
השתייכות לקבוצות
לויטה אליהו
 
לויטה (בן זאב) רות
שלוסברג מרדכי
 
שלוסברג טובה
    הראל (לויטה) יחיאלה   הראל (שלוסברג) יוסף    
ילדי האישיות המוצגת:   נבון (הראל) אורלי

יוסף הראל נולד ברובנו, אוקראינה. כתינוק, עלה לארץ בשנת התרפ"ה, 1925.
למד במגמה חקלאית בבית הספר המחוזי שבקיבוץ יגור. בעל תואר שני מאוניברסיטת N.Y.U שבניו יורק.
בשנת התש"א, 1941, עם סיום לימודיו התיכוניים, גויס יחד עם כל בני כיתתו על ידי יצחק שדה לפלוגה ב' בפלמ"ח. סיים קורס סיירים נבחרים, קורסי נשק וקורס חבלה ושירת ביחידת הסיירים של פלוגה ב' בנגב.
בשנת התש"ו, 1946, בשליחותו של יצחק שדה, היה למפקד הראשון של הפלוגה המיוחדת בתל-אביב שחבריה היו אנשי "הרזרבה" של הפלמ"ח ועסקו בסזון. שנה מאוחר יותר, נשלח על ידי יגאל אלון ויצחק שדה לפקד על פלוגת מבצעים מיוחדת בנפת אשר, פלוגה שהורכבה מאנשי הפלמ"ח, החי"ש והנוטרים ועיקר תפקידה היה אבטחת קו הגבול של רמת הכובש, צופית וכפר סבא וחטיפת חיילים עיראקיים וסוריים (שבאו לעזרת הערבים במלחמת השחרור).
בהמשך, אחרי שעבר קורס ימי בקיסריה שכלל אימון בהבאת מעפילים, עבר לשרת בחיל הים. שימש כסגן מפקד חטיבת אבטחת החופים וכסגן קצין המנהלה של חיל הים.
בשנת 1952, סיים קורס מג"דים (מפקדי גדודים) והיה לראש אג"ם.
לתקופה מוגבלת של מערכת בחירות לכנסת, במסגרת הדור הצעיר של מפא"י, עבר לתפקיד אזרחי והיה לקצין מבצעים ליד דוד בן-גוריון ואלחנן ישי. בגמר תפקידו, חזר לשרת בצה"ל, עבר קורס מודיעין מיוחד וצורף ליחידה 188 – יחידת המבצעים המיוחדת של חיל המודיעין בחוץ לארץ. בתקופה זו התגורר באסמרה, באתיופיה ובאריתריאה. היה אחראי על הפעולות הימיות בארצות האזור ובעיקר על הפעילות בגזרת אזור ים סוף, תימן, סעודיה, סודאן ואתיופיה.
בשנת 1956, בעקבות מבצע סיני, ארגן את פריצת מצרי טיראן על ידי ספינות חיל הים בדרכן ממסוואה שבאריתריאה אל אילת.
בשנת 1958, השתחרר מהצבא בדרגת סגן אלוף. במסגרת פעילותו האזרחית עבד ב"כור תעשיות" כמנהל חטיבת אסיה. בהמשך, נשלח לקניה לצורך הקמת מערכת קונצרן "כור" וניהולה באפריקה ובמזרח הרחוק.
משחזר לארץ, ניהל את חטיבות אירופה, אמריקה, דרום אמריקה וקנדה של הקונצרן.