צייזלר שאול סלו סלק
שנת לידה: תשע"ג 1913
מקום לידה: פולין, קרקוב
שנת עלייה: תרצ"ו 1936
שנת הגעה למושבה: ת"ש 1940
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תש"נ 1990
רטר אדולף אברהם
 
רטר (קופידו) אידה איטה
תמונה חסרה
תמונה חסרה
צייזלר הנריק חיים
 
צייזלר (הוכברג) בת שבע סטפניה
    צייזלר (רטר) עדה אדלה   צייזלר שאול סלו סלק    
ילדי האישיות המוצגת:   זילברמן (צייזלר) גבריאלה    צייזלר גכטמן בת שבע
שאול צייזלר עם בתו גבריאלה לפני ביתם ברחוב דרור 1942 ראשון לציון

שאול צייזלר נולד בפולין. למד בבית ספר עברי בקרקוב. בגיל 10 החל ללמוד בבית ספר תיכון כללי. בהיותו בן 12 עבר עם משפחתו לאנטוורפן, בלגיה. לאחר 4 שנים חזרה המשפחה לפולין, שם סיים את לימודי התיכון ובהמשך סיים לימודי ארכיטקטורה והנדסה בפוליטכניקום בקרקוב.
כנער פעיל בתנועת הנוער הציונית "עקיבא" בה למד עברית ופגש את אשתו לעתיד. יחד עלו לארץ לחיפה. הם השתייכו לגרעין שהקים בהמשך את קיבוץ נווה איתן. ההכשרה התקיימה ב"עין גנים", פתח תקווה, אך הם לא עלו לקיבוץ.
בחיפה עבד כטייח בבניין. בהמשך חזר לפולין לשנתיים ועלה בשנית לירושלים. בשנת הת"ש, 1940 הגיע לראשון לציון וקיבל עבודה ב"סרפנד" (צריפין), עבד עם האנגלים בבניית מבני הקצינים, ואף בלטרון בנה עבור מהבריטים.
עם קום המדינה, התגייס לצה"ל ושרת כמפרק מוקשים בחיל ההנדסה. לאחר שחרורו פתח בראשון לציון משרד אדריכלים (1949-1950), עבד כמהנדס ארצי של האפוטרופוסות לנכסי נפקדים ואחראי על חלוקת הרכוש הנטוש בבכל רחבי הארץ. מאוחר יותר היה סגן מהנדס העיר רחובות ותכנן שם מבני ציבור. בשנת1956, ניסה את מזלו בתורכיה, אך הנסיון כשל. עם הבחרו של נועם לאונר לרשות עיריית ראשון לציון, היה למהנדס העיר ונותר בתפקיד זה בתקופת כהונתם של ראשי העיר שפטל וגיבשטיין.
חבר בבני ברית וב"רוטרי", שם אף כיהן כנשיא. לאחר סיום עבודתו בעירייה פתח בשנית משרד אדריכלים.
ניגן בחליל צד כשאשתו מנגנת בפסנתר. הם צירפו אליהם כנרת וביחד נתנו קונצרטים לחברים.