מיודובסקי חיים
שנת לידה: תשע"ד 1914
מקום לידה: פולין, שדליץ
שנת עלייה: תרצ"ח 1938
שנת הגעה למושבה: תרצ"ח 1938
מקום מגורים במושבה: בית רפפורט
עיסוק: שרברב
שנת עזיבה: תשכ"ח 1968
שנת פטירה: תשנ"ד 1994
מקום קבורה:
ילין זאב וולף
 
ילין (שצ'אסק) פרידה
תמונה חסרה
תמונה חסרה
מיודובסקי יהושע
 
מיודובסקי (דינר) פסיה
    מיודובסקי (ילין) מלכה   מיודובסקי חיים    
ילדי האישיות המוצגת:   מידן (מיודובסקי) יורם

חיים מיודובסקי נולד בעיר שדליץ, פולין. בגיל צעיר נשלח ללמוד ב"חדר" אך מהר מאוד עזב לאחר שהסתכסך עם המלמד. משפחתו עברה לעיירה פלניצה ליד וורשה בחיפוש אחר פרנסה. שם הצטרף לתנועת החלוץ הצעיר והיה בין מקימי סניף הפועל במקום. בהיותו בן 18 הצטרף להכשרה של החלוץ הצעיר בעיר לודז'. היה בין מארגני העבודה בקיבוץ ורכש את מקצוע המסגרות והשרברבות ממורה גרמני. שבע שנים היה חבר בקיבוץ ההכשרה על שם בורוכוב. בשנת התרצ"ד, 1938, עלה לארץ ישראל בעלייה בלתי לגאלית והגיע לראשון לציון בעקבות חברים ונטש את חיי הקיבוץ. תחילה עבד בפרדסים בעשיית גומות השקיה לעצי ההדרים, אחר כך העמיס תיבות תפוזים על המשאיות למשלוח ובהמשך היה אחראי על המטווחים של הצבא הבריטי בנבי רובין.
עם תחילת מלחמת השחרור, התגייס לחטיבת גולני ושירת בגדודים 51 ו- 53. השתתף בקרבות באזור הדרם, כיבוש יבנה, קרבות גשר עד הלום וקרבות מצודת יואב (משטרת עירק סואידן).
לאחר שחרורו הצטרף לארגון החיילים המשוחררים. במקביל פתח בית מלאכה לשרברבות ומנעולים. בתוקף מקצוע זה הניח בפרדסים צינורות השקיה וממטרות.
היה בין מקימי ארגון בעלי המלאכה ותעשיה זעירה בראשון לציון. בשנות החמישים (למאה ה-20), הצטרף למפלגת הפועלים המאוחדת (מפ"ם) והיה בין יוזמי ומקימי שיכון מפ"ם במערב ראשון לציון (סמוך לסיליקט). בשנת 1965 נבחר למועצת העיר והתמנה לסגן ראש העיר אריה שפטל. בעירייה היה אחראי על הפיתוח העירוני ועל מחלקת מהנדס העיר. בשנת 1968 פרש מהחיים הפוליטיים ועבר להתגורר בתל אביב, שם הקים בית מלאכה דומה לזה שהפעיל בראשון לציון, בו עבד עד מותו ממחלה.

הוריו אחותו ואחיו נספו בשואה