בנימין נסים
שנת לידה: תרפ"א 1920
מקום לידה: אורפא
שנת עלייה: תרצ"ג 1933
שנת הגעה למושבה: תרצ"ג 1933
מקום מגורים במושבה:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשכ"ה 1965
 
בנימין בנימין
 
בנימין (מזרחי סלוק) שולמית
      בנימין נסים    
נסים בנימין עם גולדה מאיר, ראש ממשלת ישראל.
נסים בנימין עם אריה שפטל ראש עיריית ראשון לציון.
נסים בנימין על רקע בית ארלוזורוב.
מצבתו של נסים בנימין בחלקה הצבאית בבית העלמין הישן בראשון לציון.
 
בשיחה שהתקיימה עם אלי שלוש בשנת 2018 הוא סיפר: " אני הייתי צריך להוביל נשק מהמדבר הערבי, אחרי שהצבא הגרמני נסוג וניסים היה נציג ה"הגנה במצרים" (כיוון שידע ערבית היטב). אני הייתי משאיר את הנשק בסליקים וניסים היה מעביר אותו ארצה בדרכים שלו. באחת הפעמים גנבתי משאית שלמה עם נשק וניסים חצה עם המשאית את המדבר והביא את הנשק בעזרת אנשיו לקיבוץ גבעת ברנר.
נשק זה שימש את צה"ל עם הקמתו, במלחמת השחרור."

* * * * * * * * *** * * * * * * * * *
לאחר שנרצח נסים בנימין במרסיי, צרפת ביום 4.10.1965, הובא ארונו ארצה. הארון הוצב בבית מועצת הפועלים בראשון לציון, שם נישאו הספדים לזכרו. לאחר מכן הובל הארון על ידי קומנדקר ונישא אל חלקת הקבר על כתפיהם של שישה קציני צה"ל ונסים בנימין, שחלק מפעולותיו נשארו עלומות עד היום, הובא לקבורה בחלקה הצבאית בבית העלמין הישן בראשון לציון.
 
 

נסים בנימין נולד באורפא, שם למד ב"חדר". בשנת התרצ"ג, 1933, בהיותו בן 13 שנים בלבד, עלה ברגל דרך סוריה לארץ ישראל והתיישב בראשון לציון. בני משפחתו עלו מאוחר יותר (1949) והתיישבו אף הם כאן. תחילה עבד כאן בעבודות מזדמנות בבניין, בסבלות. בשנת התרצ"ט, 1939, עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, התגייס לצבא הבריטי ושירת בקורפוס 401. בהמשך שירת בקורפוס 601 והיה בין המפונים מדנקרק. משפרצה מלחמת השחרור, בשנת התש"ח, 1948, התגייס לצה"ל, לגדוד 9 והשתתף בקרבות על ירושלים. מאוחר יותר התנדב למשמר הגבול, שם שירת עד שנת 1950. לאחר השחרור נתמנה למפקד מחנה העולים "גרנד ארנס" במרסיי, צרפת, וניהל אותו במשך שנתיים. עם שובו ארצה התמנה למנהל סניף הצפון של מינהל ההסברה. לאחר שנתיים בתפקיד פנה ללימודים בבית ברל. בשנים 1956-1954 מילא תפקידים ציבוריים שונים ביניהם מזכיר מפלגת מפא"י (מפלגת פועלי ארץ ישראל) בהרצליה, טבריה וראשון לציון. בין שליחות לשליחות במסגרת "המוסד", ייסד גרעינים קואופרטיביים לנוער בוגרי צבא ולחיילים המשרתים בנח"ל (גרעינים שנקראו נח"ל תעשייתי).
כאמור, בנוסף לתפקידיו הציבוריים עסק גם בפעילות ביטחונית -סודית מטעם המדינה. נפל בהיותו בתפקיד במרסיי, צרפת, והובא לקבורה בבית הקברות הישן בראשון לציון. שמו מונצח על גבי האנדרטה לזכר בני העיר שנפלו במערכות ישראל וכן גם באתר ההנצחה לחללי קהילת המודיעין.