וולפנזון דוד
שנת לידה: תרס"ו 1906
מקום לידה: רוסיה, שפיקוב
שנת עלייה: תרפ"ה 1925
שנת הגעה למושבה: תרפ"ט 1929
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה: תשל"א 1971
שנת פטירה: תשל"ז 1977
ברקוביץ אברהם
 
ברקוביץ דבוניה דבורה
וולפנזון מנחם מנדל
 
וולפנזון שיינה שיינדל
    וולפנזון (ברקוביץ) רעיה   וולפנזון דוד    
ילדי האישיות המוצגת:   וולפנזון אברהם    לבב (וולפנזון) דבורה
דוד וולפנזון (משמאל) עם חברו ישראל גלובצ'יק שומרים במאורעות התרצ"ח, 1938
דוד וולפנזון (עומד מאחור) ואנשי "דרום יהודה" בפתח משרד החברה בכיכר המיידים ראשון לציון

דוד וולפנזון נולד בעיירה שפיקוב, רוסיה (מאוחר יותר, אוקראינה). בן 3, התייתם מאביו וגדל אצל בני המשפחה. מיילדותו נשלח לעבודה כדי לסייע בפרנסת המשפחה. בנעוריו הצטרף לתנועת "החלוץ" ובשנת התרפ"ה, 1925, עלה לארץ. עבד בעבודות שונות ונדד במקומות שונים בארץ ולקראת סוף שנות העשרים (של המאה ה-20) הגיע לראשון לציון והתגורר בבית שמעון בן זאב, סבה של מי שתהיה לימים רעיית בנו.
בשנת התרצ"ג, 1933, הצטרף לגרעין התיישבותי שהקים את מושב בית חנן, שם קיבל חלקת אדמה קטנה והיה, על פי דרישת אנשי המושב, לנהג האוטובוס של המושב. עשר שנים מאוחר יותר, רכש חלקת אדמה בראשון לציון ועבר עם משפחתו אל המושבה.
כחבר ב"הגנה", הוביל באוטובוס שלו את "אנשי דוד" (כינויים המחתרתי של חברי הפלמ"ח והחי"ש) לאימונים בפרדסים ובחולות. בתקופת המאורעות (1939-1936) הוביל פועלים בשיירה לעבודתם בפרדסים כשהוא בודק תחילה אם אין מוקשים בדרכם. בראשית מלחמת השחרור, כשאבן שנזרקה על ידי פורעים ערבים ניפצה את חלון האוטובוס ופגעה בו, המשיך בנסיעה עד הגיעו ליעד. ובהמשך, היה נהג צמוד עם הכוחות הלוחמים בנגבה.
מאוחר יותר, למרות היותו איש ה"הגנה" וחבר מפא"י, פעל למען מתן זכויות שוות לנכים ולפצועים חברי מחתרות אצ"ל ולח"י שלא זכו לכך בשנים הראשונות לקום המדינה.
ביובל ה-50 למושב בית חנן, עשרות שנים אחרי שעזב את המושב ושבע שנים לאחר מותו, כתבו חברי המושב סיפורים על "החבר הטוב, הנהג האמיץ והאיש החביב והנדיב דוד וולפנזון".