מימון אורי
שנת לידה: תש"ו 1946
מקום לידה: ישראל, חיפה
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תשל"ג 1973
 
מימון אליהו
 
מימון (דויטש) דבורה
      מימון אורי    

אורי מימון נולד בחיפה. בוגר בית הספר הריאלי. כתלמיד, ריכז בבית הספר את מפעלי חברת התלמידים וזכה לפרס הצטיינות על יחסי אנוש. חבר ומדריך בתנועת הצופים. התגייס לנח"ל המוצנח ובתום שירותו התנדב לשנת שירות בעיירת הפיתוח ירוחם שבנגב.
במלחמת ששת הימים השתתף בפריצה לעיר העתיקה ונפצע. הובא כשהוא חסר הכרה לבית החולים ולמחרת ברח וחזר ליחידתו שהייתה בדרכה לרמת הגולן.
למד באוניברסיטה העברית בירושלים בחוג לסוציולוגיה ובמקביל עבד ביחידה ל"אמנות לעם" במשרד החינוך שם ריכז את הפעולות התרבותיות בעיירות הפיתוח ואת חגיגות המימונה.
בשנת 1971 התמנה כעוזרו של מנכ"ל משרד החינוך אלעד פלד.
חודשיים לפני מלחמת יום הכיפורים נסע ללימודי דוקטורט באוניברסיטת מישיגן, ארה"ב. מיד עם פרוץ המלחמה חזר לארץ.
השתתף בכוח משימה שהגן על ראש הגשר ממערב לתעלת סואץ ונפל על גדות התעלה. נקבר בקיבוץ בארי בנגב וכעבור שנה - הועבר להר הרצל בירושלים. לאחר המלחמה, חיפשו חבריו של אורי דרך להנציח את זכרו באופן שיסמל את אופיו התוסס ואת אהבתו לארץ ולטיולים בה. הוקמו חוגי סיור, אשר נקראים על שמו של אורי מימון, שמטרתם הקניית ערכים של אהבת הארץ באמצעות סיורים לימודיים - לימוד הטבע, הנוף, ההיסטוריה ומורשת העם. חוגי הסיורים פועלים מאז בשיתוף עם החברה להגנת הטבע ומקיפים אלפים רבים של בני נוער ברחבי הארץ.
בנוסף לחוגי הסיור, הקים חיים צפורי, מנהל המתנ"סים, קרן מלגות על שמו של אורי אשר ניתנות לעובדי המתנ"סים המצטיינים בסיורים. כמו כן, הוקמו בתים וקרנות נוספים לזכרו - לטיפוח לימודים וחוגי סיירות.