ארנן (הרלינג) אברהם
שנת לידה: תר"צ 1930
מקום לידה: ישראל, ירושלים
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: צבא קבע
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תש"מ 1980
בורלא חיים
 
בורלא (סניור) סטלה כוכבא
תמונה חסרה
הרלינג אליעזר דב
 
הרלינג נחמה
    ארנן (בורלא) דליה   ארנן (הרלינג) אברהם    
ילדי האישיות המוצגת:   אלון (ארנן) רמה    הרמלין (ארנן) מיכל

אברהם ארנן נולד בירושלים, 1905. למד בבית-הספר המסורתי "מזרחי", המשיך ללמוד שש כיתות בבית-הספר "בגרות", עזב את בית-הספר והכין עצמו לבחינות-כניסה לאוניברסיטה העברית. הוא רכש השכלה אקדמית חלקית - שנתיים באוניברסיטה.
בהיותו נער הצטרף לתנועת "הצופים", ואף שימש כמדריך. לאחר שעזב את בית-הספר התיכון יצא במסגרת תנועת "הצופים" להכשרה חקלאית בקיבוץ.
היה חבר ב"הגנה", במסגרתו עבר קורס מ"כים, הוצב ביחידת חי"ר והשתתף בקרבות במרבית הגזרות בירושלים. הוא לחם בעטרות, בנוה-יעקב, בשיך-ג'ארח ובימין משה. בשלב מסוים היה אחראי על ארגון השיירות לשכונות הקיצוניות, שהיו באזורים מאכלסים בערבים. הוא השתתף במבצע "נחשון" ומבצע "מכבי" לפריצת הדרך לירושלים הנצורה.
בתקופת המצור על ירושלים, הצטרף לגדוד "הראל" של הפלמ"ח, ובמערכה לכיבוש הר ציון נפצע. לאחר שהחלים מפצעיו הוא חזר ליחידתו, לחם בקרבות "עשרת הימים" ושוב נפצע ליד הר טוב. כשהוקמה פלוגת הג'יפים שלחמה בנגב פקד בה אברהם על אחת המחלקות. בהמשך עבר קורס קציני חי"ר וקורס סיירות והועלה לדרגת סג"ם. בשנת 1950 הוא נשלח לפרס ועסק בה בהעלאת עולים מעירק. עם שחרורו השתקע לזמן קצר בקיבוץ כברי, שבגליל המערבי. במסגרת שירותו במילואים, הוא עבר קורס מתקדם של קציני חי"ר. לאחר זמן קצר חזר לשרת בצה"ל, כמתנדב בצבא הקבע, בדרגת סרן. הוא נשלח לקורס קציני מודיעין ומאז נקשר גורלו בחיל המודיעין. אחרי שהשלים בהצלחה את הקורס הוצב אברהם במפקדת קצין מודיעין ראשי, כאחראי למבצעים מיוחדים. בתפקידו זה הוא לחם במבצע קדש (1956), ואחריו הועלה לדרגת רב-סרן.
בשנת 1958 הקים את "סיירת מטכ"ל" והיה אחד ממפקדיה.
נשלח להשתלמות צבאית ב"מרינס" בארצות-הברית. עם שובו השתתף במלחמת ששת הימים (1967). אחרי המלחמה הוא הוצב כראש מחלקת איסוף באמ"ן, בדרגת אלוף-משנה. במהלך שירותו התמיד ללמוד ולהשתלם בשפות שונות, בעזרת מורים שהועמדו לרשותו במסגרת צה"ל. הוא למד ערבית, פרסית, אנגלית, צרפתית ואיטלקית. כשרונו המיוחד ללמוד שפות סייע לו בתפקידיו במודיעין.
בשנת 1972 יצא אברהם שוב להשתלמות בארצות-הברית. כששב לארץ הוא הושאל למשרד ראש הממשלה, כיועץ לנושא טרור. בתפקיד זה שירת אברהם במלחמת יום-הכיפורים (1973), לאחריה הועלה לדרגת תת-אלוף.
אחרי שסיים את תפקידו במשרד ראש הממשלה, יצא בשליחות לאפריקה. עם שובו הוא נתמנה כמדריך בקורס מח"טים. בתקופה זו התערער מצב בריאותו והוא נזקק לטיפול רפואי. אבל גם במחלתו הוא המשיך למלא תפקידים שונים בצה"ל, ככל שיכול, עד שנפטר בעת שירותו והובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בהר הרצל.