סטולוביץ (קוזי) יפה
שנת לידה: תר"צ 1930
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה: תש"ז 1947
שנת פטירה:
מקום קבורה:
סטולוביץ יצחק
 
סטולוביץ פאיה
קוזי יוסף נחום
 
קוזי (קלדרון) חיה
    סטולוביץ משה   סטולוביץ (קוזי) יפה    
ילדי האישיות המוצגת:   לוגסי (סטולוביץ) פועה    ארזי (סטולוביץ) שפרה
יפה קוזי (עומדת שלישית משמאל, בשורה שנייה מלמעלה) כתה ה' בית הספר העממי ("חביב"), המורה זאב אלפרין (במרכז), הת"ש, 1940.
תעודת הוקרה ליפה על התנדבותה ב"יעל"
יפה, בוגרת קורס לפעילי מתנדבים, 1981
תעודת הוקרה ליפה מעיריית ראשון לציון, 1988

יפה סטולוביץ נולדה בראשון לציון. למדה בבית הספר העממי (חביב) אולם לא סיימה את לימודיה בשל המצב הכלכלי הקשה של המשפחה. אז גם נשלחה לחיות אצל סבה וסבתה (קלדרון). עבדה אצל משפחות עולי גרמניה (בשכונת הרצל) שם רכשה את השפה הגרמנית.
בת 17, נישאה ועזבה לנס ציונה אולם את פעילותה הציבורית הענפה עשתה בראשון לציון: כמתנדבת ביע"ל, הסיעה קשישים לבית החולים אסף הרופא וטיפלה בחולים שם. בהמלצת הפסיכיאטר שבחוליו טיפלה השתלמה בפסיכוגריאטרייה. בהמשך, בהמלצתה של חנה לוין, יו"ר ויצ"ו, קיבלה מלגה ללימודים באוניברסיטת בר אילן שם למדה בבית הספר לעבודה סוציאלית. זכתה בתעודת הוקרה על פעילותה הציבורית שאותה קיבלה בבית הנשיא מידי אופירה נבון רעייתו, וכן גם בתעודות הוקרה נוספות.
וכך כתב לה אחד הקשישים שבהם טיפלה במלב"ן: "כבר כתבתי לך גב' יפה שמתנדבת כמוך עוד לא הייתה לנו. אמנם אני נמצא רק 11 חודש במלב"ן, אבל חברים סיפרו לי שעוד לא הייתה מתנדבת כמוך [...] עוד לא שמעתי מהם מילה אחת שלא תהיה לטובתך [..] רק בשבוע שעבר אמרה לי חברתך ללימודים באוניברסיטת בר אילן, שגם השנה היא תגייס אותך להדריך קבוצת אמהות ברוכות ילדים כמו בשנה שעברה, ושמעתי מגב' לילי, שהאמהות אמרו שלא היתה להם מדריכה כזאת מעולם! [...] יפה, להבא הייתי רוצה לקרוא לך 'קרן יפה' כי כקרן של השמש את מאירה את הפינות החשוכות של לבנו. צחוקך מקרין עלינו חדוות חיים, ומגרש מחשבות קודרות" (עם כל הלב, ביטאון המרכז לשירותי התנדבות, תשמ"א, אוגוסט 1981)