בולקינד (בולקין) אלחנן
שנת לידה: תקצ"ד 1834
שנת עלייה: תרמ"ג 1883
שנת הגעה למושבה: תרמ"ח 1888
מקום מגורים במושבה: בית כהן רפאל
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תרס"ה 1905
בולנטשוק משה
 
גרינברג אברהם דוד
 
    בולקינד (בולנטשוק) רבקה   בולקינד (בולקין) אלחנן    
ילדי האישיות המוצגת:   בולקינד שלמה    בולקינד שמואל    קוסובסקי (בולקינד) גיטל    שפינר (בולקינד) חנה

אלחנן בולקינד (בולקין) נולד בביאליסטוק, פלך גרודנה, בשם אלחנן גרינברג ולצורך הפטור מהצבא נרשם כבנו של קרוב משפחה בשם בולקין.
קיבל חינוך תורני. עסק בתעשיית אריגים ובמסחר בהם. עם התעוררות תנועת חיבת ציון, ייסד יחד עם ידידים אגודה ליישוב ארץ ישראל וקנה נחלה שם.
בשנת התרמ"ג, 1883, עלה לארץ יחד עם "קבוצת הביאליסטוקאים". התיישב עם משפחתו ביהודיה, כאן ייסד יחד עם חברים את "אחוה ועבודה"- שותפות לרכישת ציוד וכלי עבודה. בהמשך, הקים תעשיית טוויה ואריגים ובית חרושת קטן לעשיית טליתות ועבאיות מצמר מקומי. כשביקר הברון רוטשילד בארץ (מספר דוד תדהר) קנה ממנו 300 טליתות ועבאיות וחילקן לאיכרי זכרון יעקב ועקרון "כדי שיתלבשו בפשטות כמנהג הפלחים ולא ידקרו את עיניהם בלבושם האירופי... ואף צוה לפקידיו שיוסיפו לתמוך במפעל התעשייה" (ד. תדהר, אנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו, כרך ב', עמוד 762).
משנכשלו עסקיו, מכר את מכונותיו לבית המלאכה של חברת כי"ח בירושלים והחל לעבוד כמכונאי ביקב בראשון לציון.
בשנת התרמ"ח, 1888, התיישב עם משפחתו בראשון לציון, כאן התגוררו בצריפי ה"שלאש" הסמוכים ליקב. בהמשך, רכש אדמה, הביא את הגג וחלקי העץ של ביתו ביהודיה ובנה את ביתו כשהוא מערים (כדרך הימים ההם) על חוקי השלטון העות'מני ומקים תחילה את הגג על גבי עמודים ורק אחר כך את הקירות.
עבודתו ביקב נמשכה עד אשר נפל ונפצע ולא היה מסוגל להמשיך בה.