מרום (מרימס) עודד
שנת לידה: תרצ"ז 1937
מקום מגורים במושבה:
עיסוק: טייס, סופר
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה:
מקום קבורה:
גולדנרוט אברהם
 
גולדנרוט פנינה
תמונה חסרה
מרימס מנשה מוניה
 
מרימס (ברויטמן) שושנה
    מרום (גולדנרוט) צפורה   מרום (מרימס) עודד    
ילדי האישיות המוצגת:   מרום גיא    מרום ניצן    מרום עפרה
עודד מרימס ( גוש ימין שורה עליונה, שני מימין) בוגר המחזור 1951.
מספריו של עודד מרום

עודד מרום נולד בראשון לציון. למד בבית הספר העממי (חביב) במושבה ובבית הספר התיכון ב"הדסים".
בן שבע עשרה וחצי התגייס לצבא. עבר קורס טיס והיה לטייס קרב. נמנה עם ראשוני טייסי המיראז'. בשנים 1967-1965 היה מדריך ראשי בבית הספר לטיסה ומפקדם הראשון של חניכי הקורס שהתאמנו על מטוסי הפוגה מגיסטר. הוביל את הצוות האירובטי הראשון של מטסי הפוגה. עיצב וצייר את הסמל של הצוות ואת הצבע הכחול-לבן של הפוגות שלהם.
במלחמת ששת הימים, ביומה הראשון, הוביל את מבנה המיראז' הראשון שתקף את שדה התעופה במצרים ובסופה של המלחמה, הוביל את מטס הניצחון שהתקיים בירושלים. בהמשך, היה למפקד טייסת 101 ופיקד עליה במלחמת ההתשה. לזכותו הפלת 7 מטוסי אויב במלחמה זו. בשנים הבאות מילא את תפקידי ראש ענף תקיפה במטה חיל האוויר וראש מחלקת ההדרכה (בדרגת אלוף משנה). בימים הראשונים של מלחמת יום הכיפורים שב והפיל שלושה מטוסי אויב. בהמשך, ייסד במטה החיל את מרכז לסיוע אוויר-קרקע (מרס"ה) ופעל עד סוף המלחמה במתן סיוע התקפי לכוחות היבשה בכל שלוש החזיתות.
אחרי השחרור כתב והפיק ספרי הדרכה והיסטוריה וכן ספרים בנושאי טיסה ומורשת של טייסות ויחידות החיל. כתב והפיק מגזינים בנושאי בטיחות טיסה וקרקע עבור חיל האוויר. ערך והפיק את פרסומי מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל ואת "דפי המורשת" של עמותת חיל האוויר. .