סופר מנחם
שנת לידה: תרצ"א 1931
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תש"י 1950
 
סופר יעקב
 
סופר (פלוטניק) חסיה
      סופר מנחם    
מציוריו של מנחם סופר: הפלמחניק"
מציוריו של מנחם סופר: חייל בריטי ("כלנית") בעת עוצר בראשון לציון
מציוריו של מנחם סופר: יציאה לפעולה מקריית ענבים, 1948
מציוריו של מנחם סופר: מראה ים המלח מהמזח בשנת 1948
מציוריו של מנחם סופר: מחנה טירת הכרמל, 1948
מציוריו של מנחם סופר: הנחת קו חשמל

מנחם סופר נולד בראשון לציון. למד בבית הספר העממי (חביב) במושבה ובסטודיו לציור "אבני" בתל אביב. השתתף בתחרות ציור לנוער שנערכה מטעם קרן היסוד וזכה בפרס על ציוריו.
בן 15, מדריך בגדנ"ע (גדודי הנוער של ה"הגנה") ומקדיש את מרבית זמנו לפעילויות של ערב קום המדינה. עם גירושם של ספינות המעפילים מחופי הארץ, הוא מביע את זעזועו הנפשי ביומנו: "אני, מנחם סופר, נשבע לעם העברי לעמוד לימין ההגנה הלוחמת שלנו. להחזיר למעפילים לארץ את כבודם המחולל. אלחם מלחמה טהורה וצודקת. לא אשקוט ולא אנוח. נשבעתי".
בשנת התש"ז, 1947, והוא בן 16, זייף את גילו והצטרף לפלמ"ח. את תקופת האימונים הראשונה עשה בבית הערבה שבצפון ים המלח. השתתף במבצע חבלה בגשר ליד ואדי קלט ובליווי שיירות מבית הערבה לירושלים. בראשית שנת התש"ח, 1948, הוא חניך בקורס מ.כ. בקריית ענבים ונוטל חלק בקרבות הקסטל. בהמשך, הוא חוזר אל צפון ים המלח שבמשך חודשים נתון במצור. מאוחר יותר, הוא מצטרף אל גדוד "הפורצים" שבחטיבת הראל ולוקח חלק בקרבות.
בשנת התש"י, אחרי השחרור מהצבא, הוא יוצא לקיבוץ "אבוקה" שבבית שאן. כאן הוא עוסק בחריש על גבי הטרקטור ותורם מכישרונו האומנותי לקישוט חדר האוכל בחגים ובמסיבות ובהכנת הגדה לפסח מעשה ידיו. כעבור חודשים מספר הוא חוזר לראשון לציון ומתחיל את עבודתו בחברת החשמל. בנובמבר 1950, בעת התקנת קו חשמל בקרבת קיבוץ גבר עם, הוא עולה על מוקש ומוצא את מותו.