בן יהודה אבנר
שנת לידה: תרע"א 1911
שנת עלייה: תרע"ח 1918
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תש"ח 1948
מקום קבורה: ישראל, נס ציונה
מוסאל אברהם
 
מוסאל (קינדיל) תמר
בן יהודה יהודה שלמה
 
בן יהודה שולמית
    בן יהודה (מוסאל) מרים   בן יהודה אבנר    
ילדי האישיות המוצגת:   בן יהודה יהודה    בן יהודה מתתיהו    מדואל (בן יהודה) תמר    בן יהודה שר שלום    נתנוב (בן יהודה) אהובה    בן יהודה נחום
אבנר בן יהודה ביום נישואיו למרים
יהודה בן יהודה שנפל בן 15 יחד עם אביו ואחיו, תש"ח, 1948
מתתיהו בן יהודה שנפל בן 14 יחד עם אביו ואחיו, תש"ח, 1948
צאצאי משפחת בן יהודה ליד האנדרטה בטירת שלום לזכרם של אבנר בן יהודה ובניו

אבנר בן יהודה נולד בתימן. בשנת התרע"ח, 1918, עלה לארץ עם הוריו. למד בבית הספר העממי בנס ציונה ומשסיים, יצא לעבודה. כנער צעיר, הצטרף ל"הסתדרות העובדים". בהמשך, השתתף בייסוד מושב העובדים של יוצאי תימן "טירת שלום" (ליד נס ציונה) ונמנה על ראשוני העולים על הקרקע. כיהן כמזכיר המושב וכחבר מועצת הפועלים ופעל למען צירוף התושבים להסתדרות. יזם את חיבור המושב למים וחשמל ופתיחת סניף קופת חולים במקום.
החל משנת התרצ"ה, 1935, היה חבר ב"הגנה" ועסק בהדרכה ואימון. שנה מאוחר יותר, עם פרוץ המאורעות, היה לנוטר במשטרת היישובים העבריים. בשנת התש"ב, 1942, סיים קורס מכי"ם מטעם ה"הגנה" והיה למפקד אזור טירת שלום.
בתקופת מלחמת השחרור (חורף תש"ח) היה פעיל בהגנה על הכפר והשתתף בקרב על קוביבה כששני בניו הגדולים - יהודה ומתתיהו - נערים בני 14, 15, נוטלים חלק בקרב כקשרים ואתתים.
אחרי בלימת הפלישה המצרית (סיון תש"ח) נשלח לבדוק פגז מרגמה שנמצא על גבעות קוביבה. אבנר בן יהודה ושני בניו יצאו למקום ועם התפוצצות הפגז נהרגו שלושתם והובאו לקבורה בבית הקברות בנס ציונה.
בטירת שלום קראו רחוב על שמו.