הורביץ רוממתי עזר
שנת לידה: תרנ"ה 1895
שנת הגעה למושבה:
מקום מגורים במושבה:
עיסוק:
שנת עזיבה:
לאן עזב:
שנת פטירה: תרפ"ד 1924
ברנשטיין יצחק
 
תמונה חסרה
הורביץ אריה ליב
 
הורביץ (יפה) רבקה מלכה
    הורביץ (ברנשטיין) יונה   הורביץ רוממתי עזר    
ילדי האישיות המוצגת:   הורביץ אריאל    הורביץ רוממתי עזר (קוקה)

רוממתי-עזר הורביץ נולד בעקרון, קיבל חינוך מסורתי וכללי מאביו בעקרון ואח"כ בראשון לציון. אחרי פטירת אביו המשיך את לימודיו בבית-היתומים של "הועד הפראנקפורטי" בירושלים ובבית-המדרש למורים של חברת "עזרה" הברלינית בירושלים.
בתר"ע, 1910, נתקבל לעבודה כפקיד במשרד הארצישראלי של ההסתדרות הציונית. בהמשך עבר לעבוד בבנק אפ"ק ביפו ועלה לדרגת מזכיר הבנק ובראשית מלחמת-העולם הראשונה הועבר לזמן מה לסניף הבנק בעזה.
לזכותו של רוממתי-עזר פעילות ציבורית נרחבת:בשנות המלחמה, כשנסגר הבנק, בתור "מוסד של האויב" (בגלל היותו רשום באנגליה) לקח חלק בסידורים שונים ל"פעולת מחתרת" של הבנק להגשת עזרת אשראי לישוב באופן "בלתי חוקי". בימי המלחמה, ביתו היה כעין בית ועד ולשכת מודיעין ציבורית לתושבי תל-אביב, פעיל במכבי יפו - ת"א ובמשך מספר שנים היה חבר הועד ומזכיר פעיל. השתתף בארגון תחרויות הספורט השנתיות בכל שנה בחול-המועד פסח ברחובות. היה חבר "הפועל הצעיר" וממארגני הקבוצה הלוחמת נגד פעולות המיסיון ביפו.
בשנות מלחמת-העולם הראשונה היה פעיל בארגון בתי-תבשיל ובתי-תה להזנת רעבים ביפו-ת"א, ב"אגודת המלבושים" להלבשת ילדים עניים, ובכל המוסדות והמפעלים להקלת המצוקה.
כתב מאמרים ופיליטונים ב"האור" וב"החרות", הצטיין בעריכת עיתונים היתוליים ובהוצאתם.
בן 29 נפטר. יומיים אחרי הולדת בנו שנקרא על שמו רוממתי עזר